تبلیغات
مقاله عمران - یونوپانل
 
مقاله عمران
یونو پانل سیستمی سازه ای مركب از پانلهای پلی استایرن سه بعدی است كه دو طرف آن با شبكه فولادی و پوسته بتن پوشانده شده است و میتوان از آن برای ساختارهایی كه بار و فشار را تحمل میكنند در بسیاری از ساختمانها استفاده كرد .
سیستم یونو پانل یك ساختار ساختمانی باربر میباشد كه استحكام سازه ای خود را تؤما از تركیب فولاد و بتن بدست می آورد و بسان یك قطعه بتن آرمه عمل میكند و نقش لایه پلی استایرن داخلی ،به عنوان قالب و عایق حرارت وصوت میباشد . واز آن میتوان به عنوان دیوارهای بیرونی و پار تیشن در اسكلتهای قولادی و بتنی ، دیوارهای حائل ، استخرها ،موانع عبور صدا و ساختمانهای صنعتی و اداری استفاده كرد .
پس از نصب یك لایه بتن مخصوص به قطر 50-35 میلیمتر بهرطرفین پانل پاشیده میشود ، كه در نتیجه ساختار و تركیب بتنی بسیار محكمی را تشكیل میدهد كه روی این لایه بتنی متوان در پایان كار عملیات نازك كاری اجرا كرد.
این پانلها موجب پایداری در برابر زلزله سهولت در اجرا ، مقاومت در برابر نفوذ حشرات و صرفه جویی درمصرف آهن ، بتن و انرزی میشوند . ضمنا غیر قابل اشتعال بودن ، عایق حرارتی ، برودتی و صوتی بودن و نیازنداشتن به ساخت تیرچه بتنی را میتوان از دیگر مزایای آنها نام برد.ابتدا آرماتورهای انتظار مطابق پلان معماری ساختمان در كف بتنی كه قبلا بر اساس پلان فونداسیون ایجاد شده كار گذاشته میشود و كار ایزولاسیون رطوبتی انجام میشود .برش پانل طبق پلان معماری و جدول برش انجام میشود،پانلها به آسانی به اشكال مورد نیازبرش داده میشوند.نصب پانلها از گوشه ساختمان شروع میشوند تا استحكام و سختی لازم را به ساختمان در حال احداث دهد پانلها با اتصالات شبكه ای ازدو طرف به هم بسته میشوند.پانل ها درمحل قرارگیری خود، بسته به شرایط محل احداث ساختمان باچوب بست یا ابزار مشابه نگهداری میشوند.این چوب بست یا ابزار مشابه نگهداری میشوند . این جوب بستها در سمتی كه عمیات بتن پاشی آخر اجرا میشود ، كار گذاشته میشود .محل قرار گیری درها و پنجره ها طبق پلان معماری ساختمان ، قبل از بتن پاشی بریده میشود . سپس گوشه پنجره یا درتوسط اتصالات شبكه همانند شكل مقابل تقویت میشوند .این پانلها را میتوان بااستفاده از اتصال بسیار ساده برای نیم طبقه ها یا سقف بكار برد . اجرای این نوع سقف در دیگر سیستمهای ساختمانی مانند آجری و اسكلت بسیار آسان میباشد .قبل از بتن پاشی ، كلیه كارهای تاسیساتی از قبیل برقی و مكانیكی انجام میگیرد، سپس عملیات بتن پاشی انجام گرفته وسطح دیوارها تا ضخامت مورد نیاز پوشانده میشوند .برای پرداخت نهایی سطوح بتن پاشی شده ، میتوان از مصالح مختلفی استفاده كرد ، مثلا برای سطوح داخلی انواع گچ ، كاغذ دیواری كاشی و غیره و برای سطوح خارجی انواع مختلف مصالح نماسازی و انواع رنگهای آكریلیكی .


درباره وبلاگ

دوستان خوش امدید

این وبلاگ جهت پیشبرد در صنعت مقاله های عمران و معماری میباشد

مدیر وبلاگ : مهندس محسن حسن ابادی
صفحات جانبی
نظرسنجی
نظر خود را در مورد مقالات بگوییدجستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :